Get Adobe Flash player
Start Z życia OSP

Wyciągnięcie pojazdu, 13.03.2013.
O godzinie 20:25 zostaliśmy zadysponowani na ulicę Wrzosową, gdzie na oblodzonym, stromym podjeździe kierujący pojazdem Ford C-Max utracił panowanie nad pojazdem i w niebezpiecznym miejscu zawisł nad skarpą.


Nasze działania polegały na wyciągnięciu pojazdu przy użyciu stalowej liny i samochodu gaśniczego.
OSP Szczyrk: GBA.
60min.

 

Alarm z monitoringu, 04.03.2013.

Alarm fałszywy z monitoringu pożarowego, hotel "Meta".
OSP Szczyrk: GBA.


35min.

 

Pożar sadzy w kominie. 26.02.2013.
O godzinie 18:00 MSK Bielsko-Biała zadysponowała nas do zadymienia  w budynku mieszkalnym. Na miejsce udaliśmy się dwoma zastępami. Po rozpoznaniu ustalono, że doszło do pożaru sadzy w kominie. Właściciel obiektu przed naszym przybyciem wygasił piec CO. Nasze działa polegały na ugaszeniu przy użyciu piasku palącej się sadzy w kominie oraz oddymieniu pomieszczeń piwnicznych. Protokołem przekazano obiekt właścicielowi.


OSP Szczyrk: GBA i GBM.
85min.

 

Pożar pensjonatu Stokrotka, 24.02.2013.
"...w nocy 14 jednostek straży pożarnej gasiło pożar jednego z pensjonatów w Szczyrku. Pożarem objęty był dach budynku.

Strażakom udało się ugasić pożar po niespełna 30 minutach. W trakcie działań przeszukano resztę pomieszczeń, gdyż zachodziła obawa że w budynku mogły znajdować się osoby postronne. Dodatkowo strażacy dokonali niezbędnych prac wyburzeniowych konstrukcji dachowej (wycięcie nadpalonych elementów), aby wykluczyć prawdopodobieństwo wznowienia pożaru.

Po zakończeniu działań pomieszczenia budynku oddymiono oraz sprawdzono kamerą termowizyjną celem wykrycia ewentualnych zarzewi ognia. Straty oszacowane wstępnie na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych wynikają ze spalenia się konstrukcji oraz poszycia dachu, a także wypalenia się wyposażenia pokoi gościnnych. W działaniach brał udział Komendant Miejski PSP st. bryg. Adam CAPUTA  oraz Oficer Operacyjny bryg. Grzegorz PIESTRAK. Działania zakończono o czwartej rano. Dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyny pożaru prowadzi Policja."
Źródło: KM PSP w Bielsku-Białej,
http://straz.bielsko.pl/aktualnoci/280-poar-pensjonatu-w-szczyrku

Zadymienie w piwnicy, 22.02.2013.
O godzinie 10:50 MSK Bielsko-Biała zadysponowało naszą jednostkę do zadymienia w piwnicy budynku mieszkalnego w Szczyrku przy ulicy Bukowej.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że płonie sauna umiejscowiona w piwnicy budynku. Panuje bardzo silne zadymienie oraz bardzo wysoka temperatura. Mieszkańcy opuścili budynek przed naszym przybyciem.
Wprowadzono rotę w AP ODO z linią gaśniczą w celu zlokalizowania pożaru i jego gaszenia. Silne zadymienie i skomplikowany układ pomieszczeń wydłużyły czas dotarcia do źródła ognia.
Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do wynoszenia tlących się elementów wyposażenia oraz oddymiono pomieszczenia.
Spaleniu uległa sauna wraz z wyposażeniem oraz bezpośrednio do niej przyległa szatnia, nadpaleniu boazeria w korytarzu, okopcone zostały pomieszczenia piwnicy użytkowej, klatka schodowa oraz pomieszczenia na parterze.
Działania zakończono o godzinie 14:00.
OSP Szczyrk: GBA, GBM, GLBA
PSP: GBA x2
OSP Buczkowice: GBA
3godz 10min.

Zalana piwnica, 09.02.2013.
Na skutek pęknięcia rury doszło do zalania piwnicy w budynku mieszkalnym przy ulicy Kwiatowej.
Działania przybyłego na miejsce zastępu polegały na zakręceniu zaworu oraz wypompowaniu wody z piwnicy.
OSP Szczyrk: GLBA
40min.

Pożar w piwnicy, 26.01.2013.
O godzinie 18:17 zostaliśmy zadysponowani do zadymienia w piwnicy pensjonatu przy ulicy Zielonej w Szczyrku.
Po przeprowadzonym rozpoznaniu ustalono, że na skutek awarii pieca węglowego doszło do zapalenia się opału w podajniku. Przystąpiono do wygaszenia pieca oraz opróżnienia podajnika, żarzące się elementy wyniesiono na zewnątrz przez okno w piwnicy. Pomieszczenie oddymiono, budynek sprawdzono czujnikiem tlenku węgla, nie wykryto zagrożenia. Protokołem przekazano obiekt właścicielce z zaleceniem dokonania stosownych odbiorów.
OSP Szczyrk: GBA i GBM
1godz 43min.

Alarm fałszywy, 25.01.2013.
Alarm fałszywy z monitoringu pożarowego, hotel Meta.
OSP Szczyrk: GBA i GBM
PSP: GBA
25min.

Nawisy lodowe, 21.01.2013.
Usuwanie nawisów lodowych z budynku użyteczności publicznej, ulica Salmopolska.
OSP Szczyrk: GLBA
120min.

Wypadek samochodowy, 20.01.2013.
O godzinie 14:30 zadysponowano nas do wypadku samochodowego w Szczyrku, przy ulicy Beskidzkiej.
Po dojeździe na miejsce i przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono zderzenie 3 samochodów osobowych. Na miejscu przed naszym przybyciem znajdował się ZRM, którego załoga prowadziła reanimację nieprzytomnego kierowcy jednego z pojazdów.
Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji z pojazdu nieprzytomnego kierowcy, prowadzeniu masażu serca na przemian z Ratownikami Medycznymi, zamknięciu drogi na czas prowadzenia działań, wytyczeniu objazdu, prowadzeniu wsparcia psychicznego dla jednej z kobiet podróżującej pojazdem, pomocy w załadunku pojazdów na lawety oraz uprzątnięciu pozostałości po zdarzeniu.
Najciężej poszkodowany kierowca po przywróceniu funkcji życiowych został odwieziony do szpitala.
Zdjęcia w galerii.
OSP Szczyrk: GBA i GLBA/ 10os.
120min.

Pożar poddasza, 20.01.2013.
O godzinie 00:35 MSK w Bielsku-Białej zadysponowało naszą jednostkę do pożaru przy ulicy Jaworowej w Szczyrku.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar w części międzystropowej w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Na poddaszu budynku przystąpiono do prac rozbiórkowych w celu dotarcia do źródła ognia oraz jego gaszenia. Podano jeden prąd wody w natarciu. Po dojeździe kolejnych zastępów sprawiono drabinę D10W oraz przystąpiono do rozbierania dalszej części dachu. Podano drugi prąd wody.
Po ugaszeniu pożaru pomieszczenia oddymiono i sprawdzono pod kątem występowania tlenku węgla. Dach zabezpieczono plandeką.
OSP Szczyrk: GBA i GBM
JR-G 1: GBA x2
OSP Rybarzowice: GCBA
OSP Buczkowice: GBA x2
3godz 25min.

Pompowanie zalanej piwnicy, 05.01.2013.
O godzinie 10:15 zostaliśmy zadysponowani na ulicę Skalistą w Szczyrku gdzie zalaniu uległa piwnica w budynku mieszkalnym.
Wodę usunięto przy użyciu pompy pływające Niagara oraz łopat i wiaderek.
OSP Szczyrk: GBA
60min.

Pożar trawy, 01.01.2013.
O godzinie 00:35 MSK w Bielsku-Białej zadysponowała nasza jednostkę do pożaru trawy na ulicy Willowej w Szczyrku.
Po dojeździe na miejsce podano jeden prąd wody na palącą się trawę.
Przed naszym przybyciem nieskuteczną próbę gaszenia ognia przy pomocy gaśnic śniegowych podjął ochroniarz pobliskiego hotelu.
OSP Szczyrk: GBA i GBM
35min.

Odwiedziło nas:

Odsłon : 23058
No images

Przekaż1% podatku na OSP.

OSP w Szczyrku zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest nasza straż pożarna.Prosimy w zeznaniu podatkowym PIT w pozycji wniosek o przekazanie 1% wpisać nazwę Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Nr KRS 0000116212 dodatkowo w pozycji N informacje uzupełniające należy wpisać 1% dla OSP Szczyrk 43-370 ul.Myśliwska 42 woj.śląskie. Bardzo dziękujemy za wpłaty , które zostaną przeznaczone na doposażenie naszej jednostki .Dziękuje